Gdzie biegać w Krakowie

Kraków
Kraków

Kraków – piękne miasto pełne tras biegowych zarówno asfaltowych, ale i trailowych, czego jeszcze do niedawna sama nie byłam świadoma. Wisła i bulwary, planty, kilka całkiem sporych parków i przede wszystkim Zakrzówek i Lasek Wolski, w którym spokojnie można by było wyznaczyć trasę maratonu górskiego 🙂 Osobiście preferujemy trasy bardziej trailowe, na które dla własnego bezpieczeństwa polecamy wybierać się w parach lub grupach 🙂

Lasek Wolski

Lasek Wolski to miejsce, które cały czas odkrywamy. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji zarówno na krótszy, jak i dłuższy trening. Myślę, że lista tras w Lasku będzie najintensywniej rozbudowywana 🙂 Lasek jest pełen podbiegów, leśnych ścieżek. W porannych godzinach możemy spotkać w nim nawet jakąś sarenkę – i nie mówię o wizycie w ZOO 🙂 W trakcie treningu polecam wbiec na Kopiec Piłsudskiego i nacieszyć się panoramą miasta (przy przejrzystym niebie popatrzeć też na góry). Zimą w Lasku organizowany jest cykl 5 biegów na czterech dystanstach (3,7km, 5,7km, 11,6km 21,3km). Jesienią natomiast przebiega tędy trasa cieszącego się ogromną popularnością PZU Biegu Trzech Kopców.

Wideohttps://www.youtube.com/watch?v=jcQBvhwVw-A

Przykładowe trasy:

 

Zakrzówek

Park wokół tego przepięknego jeziorka nie jest największy, do tego położony praktycznie w centrum miasta. Mimo to znajdziecie tu kilka bardzo solidnych i ciekawych technicznie podbiegów po leśnych ścieżkach. Co wiecej, Waszemu treningowi towarzyszyć będą wspaniałe widoki, w tym panorama całego Krakowa, a w pogodny dzień nawet widok na Tatry.

Wideohttps://www.youtube.com/watch?v=i1QmlsMAqZI

Przykładowa trasa:

 

Puszcza Niepołomicka

W niedalekim sąsiedztwie Krakowa, znajduje sie kolejny zielony obszar idealny dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów – Puszcza Niepołomicka. Póki co przetestowaliśmy tam jedynie 3,5-kilemtrową pętlę biegową. Trasa jest bardzo dobrze oznaczona, przebiega w całości leśną ścieżką. Jest to opcja dla osób preferujących bardziej płaskie tereny.

Przykładowa trasa:

 

Ojcowski Park Narodowy

Naszym najnowszym odkryciem jest Ojcowski Park Narodowy, położony również niedaleko Krakowa. Znajdziecie tam bardzo różnorodne trasy, zarówno płaskie, jak i bardziej górzyste. Na poniższej 10-kilometrowej pętli doświadczycie zarówno odcinków płaskich, jak i całkiem sporych podbiegów.

Przykładowa trasa:  https://mapa-turystyczna.pl/track/b6db35e0e3c6594f12ef317a9cdbbe7f

Uważasz, że brakuje jakiegoś ciekawego miejsca? Będziemy wdzięczni za każdą sugestię 🙂 Piszcie o tym śmiało na naszym profilu FB lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.